Facebook
NAJBLIŻSZE MSZE ŚW. I MODLITWY
O UZDROWIENIE I UWOLNIENIE

o. Józef Witko OFM

o. Pacyfik Iwaszko OFM

o. Teodor Knapczyk OFM

o. Jakub Mentel OFM

Zobacz pozostałe terminy
Facebook
REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE

To ćwiczenia dla osób, które zdecydują się na czasowe opuszczenie swojego miejsca zamieszkania, pracy, tego wszystkiego, co na co dzień pochłania ich czas, energię… Jest to też czas odejścia od siebie, od swoich wyobrażeń na temat życia, samego siebie, Pana Boga… Paradoksalnie nie jest to czas ucieczki od czegoś, od kogoś, ale ku czemuś… Uczestnicy są zakwaterowani w ośrodku rekolekcyjnym a także w bursie . Zapisy odbywają się według kolejności zgłoszeń .Wspomniane wcześniej odejście dokonuje się w świetle głoszonego Słowa Bożego, modlitwy wspólnotowej, prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu . Uczestnicy  otrzymują szczegółowy program rekolekcji w dniu ich rozpoczęcia. 


REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE31.08-02.09.2018 ,, Spotkania które przemieniają życie "

Prowadzący : o. Pacyfik Iwaszko , o. Jakub  Mentel , o. Teodor Knapczyk

Bóg pragnie spotykać się z człowiekiem. Spotkanie jest czymś naturalnym w miłości. Kto kocha, pragnie spotykać osobę kochaną. Historia zbawienia to  historia spotkań Boga i człowieka. Bóg sam wychodzi  ku nam, by nas spotkać. Chce się z nami spotkać, by nas zbawić, ocalić.

W Ewangeliach znajdujemy opisy wielu spotkań Pana Jezusa z różnymi ludźmi, także z wrogami. Spotkania te  bardzo często były kończyły się radykalną przemianą człowieka. Wielu z tych, których spotkał Jezus, poszli za Nim, niektórzy zostali wskrzeszeni do życia (Łazarz), uzdrowieni (Bartymeusz i wielu innych). Spotkania z Jezusem przemianiały. Ale nie wszystkich od razu. Chciejmy spotykać Jezusa każdego dnia w Jego Słowie, sakramentach, w drugim człowieku, w cierpieniu, i pozwólmy, by nas przemieniał.


09-11.11.2018  ,, Przebaczenie drogą do szczęścia "

Prowadzący : o. Pacyfik Iwaszko , o. Jakub Mentel , o. Teodor Knapczyk

 Chcemy być szczęśliwi. To naturalne pragnienie ludzkiego serca. Nasze wysiłki, zmierzają ku zapewnieniu szczęścia nam i naszym najbliższym. Tymczasem życie pokazuje, że coraz więcej z nas czuje się ludźmi nieszczęśliwymi i zagubionymi w życiu. Szukamy przyczyn takiego stanu. Świat wmawia nam, że osiągniemy szczęście, gdy będziemy bogaci, będziemy mieli odpowiednią sylwetkę, znajomości, wpływy, władzę. Być szczęśliwym to kochać i czuć się kochanym. To prawda znana, ale zapominamy o niej. Nie można kochać, gdy nie umiemy przebaczać. Umiejetność przebaczania to konieczny warunek budowania trwałych i pięknych więzi, które dają szczęście i radość.


07-09.12.2018 ,, Życie chrześcijańskie duchową walką "

Prowadzący : o. Pacyfik Iwaszko , o. Jakub Mentel  , o. Teodor Knapczyk

W każdym ludzkim życiu jest jakiś rodzaj walki wewnętrznej. Człowiek, który wybiera dobro, miłość, musi walczyć, by pokonać swój egoizm, strach, niechęć. Szczególnie w życiu chrześcijańskim jest obecna walka z przeciwnikiem Boga. Choć został on pokonany przez Chrystusa, to jednak często daje o sobie znać. Jeśli ktoś radykanie zdecydował się żyć Ewangelią, lub podjął decyzję o porzuceniu drogi zła, doświadcza pokus, ataków ze strony złego. Jest on inteligentny i potrafi się kamuflować. Nie należy mu poświęcać zbyt dużo czasu, ale jest ważne, by poznać jak nauczyciele duchowi na przestrzeni wieków radzili nam, by nie ulec złu.07-09.09.2018 ,, W Jego ranach nasze zdrowie "

Prowadzący : o. Pacyfik Iwaszko

Meliton z Sardes w homilii paschalnej tak powiedział o Chrystusie: „On był w Ablu zabity, związany w Izaaku, sprzedany w Józefie, w Mojżeszu porzucony, prześladowany w Dawidzie, wyśmiany we wszystkich prorokach”. Syn Boży cierpi razem z cierpiącymi. Pan ranami swymi jest blisko naszych ran i tam wlewa uzdrawiającą moc Miłości swojej. Przynosi uzdrowienie i ukojenie w bólu. Szczególnie blisko jest przy tych najmniejszych, najpokorniejszych, złamanych na duchu, odrzuconych, poniżonych i prześladowanych.


26-28.10.2018 ,, Sakrament pokuty a doświadczenie wolności "

Prowadzący : O.  Jakub Mentel23-25.11.2018  ,, Jezu ulecz nasze rany"

Prowadzący :    o. Teodor Knapczyk

Nasz Pan przychodząc  na ziemię spotkał się z tym co dla ludzi najtrudniejsze  -  z cierpieniem ,którego kresem jest śmierć . Gdy objawił  Swoją moc wobec  niektórych osób dotkniętych różnymi  dolegliwościami duchowymi i fizycznymi  ludzie tłumnie zaczęli do Niego przychodzić , oraz przyprowadzali i przynosili swoich bliskich żeby zaradził ich problemom.

Jezus nie przyszedł znieść cierpienia , lecz je uświecić , będziemy starali się z Jezusem który  Sam  stał się mężem boleści  spojrzeć na nasze rany Jego oczami.21-23.12.2018  ,, Miłość Boga  "

Prowadzący : o.  Józef Witko

 


Potwierdzenie przyjęcia na rekolekcje następuje  do 7 dni roboczych od daty  wpłynięcia zgłoszenia.

Osoby wysyłające więcej niż trzy zgłoszenia na rekolekcje zamknięte , otrzymują potwierdzenie   na  dwie serie .

Nie dotyczy to pobytów indywidualnych oraz dni skupienia .

Wszystkie serie rekolekcji rozpoczynają się o godz. 19.00

Recepcja czynna od godz. 16.00

           Zapisy na rekolekcje tylko przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.sekretariatewangelizacji.pl   w zakładce

                                CENTRUM DUCHOWOŚĆI FRANCISZKAŃSKIEJ CULMEN ET FONS

w przypadku jakichkolwiek trudności proszę dzwonić pod numer  515 965 859  w godzinach urzędowania biura od wtorku do piątku  9.00-14.00

 
 

 


 

 

NAJBLIŻSZE MSZE ŚW. I MODLITWY
O UZDROWIENIE I UWOLNIENIE

o. Józef Witko OFM

o. Pacyfik Iwaszko OFM

o. Teodor Knapczyk OFM

o. Jakub Mentel OFM

Zobacz pozostałe terminy
REKOLEKCJE ZAGRANICĄ
9 - 12.02.2019 Pielgrzymka do Lourdes na...

9 - 12.02.2019 Pielgrzymka do Lourdes na Światowy Dzień Chorego

12 - 20.10.2018 Medjugorie Autokarowa

12-19.07.2019 Ziemia Święta ,,Warsztaty Biblijne"

Copyright © 2015-2017 SEKRETARIATEWANGELIZACJI.PL